“Zmiany w zakresie podatku u źródła 2019 – dwa tryby „uniknięcia” obowiązku poboru podatku” artykuł Marcina Zarzyckiego dla PIT.pl

W nowych przepisach z zakresu WHT przewidziane zostały dwie możliwości pozwalające na niepobieranie podatku u źródła, nawet w przypadku przekroczenia kwoty 2 mln PLN. W tym zakresie, możliwe jest z jednej strony, złożenie oświadczenia przez polskiego płatnika oraz z drugiej strony, uzyskanie opinii organu podatkowego.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na ten temat, który dla portalu PIT.pl napisał Marcin Zarzycki, partner zarządzający Kancelarii LTCA. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem.

Marcin Zarzycki
Marcin Zarzycki
marcin.zarzycki@ltca.pl

Doradca podatkowy, Partner Zarządzający LTCA odpowiedzialny za Dział Compliance. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania procedur zgodności. Koncentruje się na doradztwie z zakresu compliance, prawa spółek, podatku VAT, podatku CIT oraz rozliczeń międzynarodowych i wewnątrzgrupowych. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 700 szkoleniach (ponad 4200 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance.