“Zmiany w zakresie podatku u źródła 2019. Procedury należytej staranności” artykuł Marcina Zarzyckiego dla PIT.pl

Obowiązek poboru podatku u źródła (WHT) stanowi w ostatnich latach „gorący” temat zarówno dla organów podatkowych (które znacząco zwiększyły swoją aktywność w obszarze kontroli tego zagadnienia), jak i dla podatników, którzy jako płatnicy muszą przykładać coraz większą wagę do poprawności rozliczeń w tym zakresie.

Temat jest także istotny dla portalu PIT.pl, na łamach którego zmiany w zakresie podatku u źródła w 2019 przedstawił Marcin Zarzycki, partner zarządzający Kancelarii LTCA. Artykuł dostępny jest pod tym linkiem.

Marcin Zarzycki
Marcin Zarzycki
marcin.zarzycki@ltca.pl

Doradca podatkowy, Partner Zarządzający LTCA odpowiedzialny za Dział Compliance. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania procedur zgodności. Koncentruje się na doradztwie z zakresu compliance, prawa spółek, podatku VAT, podatku CIT oraz rozliczeń międzynarodowych i wewnątrzgrupowych. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 700 szkoleniach (ponad 4200 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance.