“Zgłaszanie schematów podatkowych – kto jest zobowiązany” artykuł Anny Kubicz w Rzeczpospolitej

“Krąg zobowiązanych do zgłaszania schematów podatkowych jest rozbudowany. Oprócz doradców podatkowych lub prawnych, w szczególnych sytuacjach mogą to być także np. dyrektorzy finansowi, jako spełniający definicję podmiotu wspomagającego.”

Więcej na ten temat przeczytają Państwo w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej, gdzie znalazł się artykuł “Zgłaszanie schematów podatkowych – kto jest zobowiązany” autorstwa Anny Kubicz Doradcy podatkowego, partnera Kancelarii LTCA. Artykuł dostępny jest w wydaniu papierowym i elektronicznym. Zachęcamy do lektury.

Link do artykułu: https://www.rp.pl/Rachunkowosc/302139991-Zglaszanie-schematow-podatkowych—kto-jest-zobowiazany.html&cid=44&template=restricted

Anna Kubicz
Anna Kubicz
anna.kubicz@ltca.pl

Doradca podatkowy, Partner LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance. Absolwentka WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 roku współpracuje z podmiotami zajmującymi się obsługą prawno – podatkową przedsiębiorstw. Doświadczenie zawodowe zdobywała doradzając przy transakcjach gospodarczych pod kątem ich konsekwencji prawnych oraz opodatkowania podatkami dochodowymi i VAT. Koncentruje się na doradztwie z zakresu podatków dochodowych ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych dla zagranicznych i krajowych przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w doradztwie z zakresu projektowania i wdrażania systemów compliance, restrukturyzacji biznesowych oraz sporządzania dokumentacji cen transferowych. Anna Kubicz jest doświadczonym wykładowcą na szkoleniach i kursach prawnych i podatkowych w szczególności z zakresu cen transferowych oraz compliance. Dodatkowo, regularnie publikuje w prasie branżowej oraz na portalach poświęconych tematyce podatków.