Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych. Ministerstwo forsuje groźną ustawę.

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje nowe narzędzia zmierzające do rozszerzenia odpowiedzialności przedsiębiorców oraz do zwiększenia liczby postępowań oraz zakresu kar, które będą nakładane na tzw. podmioty zbiorowe.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronach Forbes.pl, którego autorem jest Marcin Zarzycki, Doradca Podatkowy i Partner Kancelarii LTCA. Artykuł dostępny pod tym linkiem.

Marcin Zarzycki
Marcin Zarzycki
marcin.zarzycki@ltca.pl

Doradca podatkowy, Partner Zarządzający LTCA odpowiedzialny za Dział Compliance. Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krajowych i międzynarodowych firmach doradczych, jako specjalista z zakresu podatków dochodowych oraz wdrażania procedur zgodności. Koncentruje się na doradztwie z zakresu compliance, prawa spółek, podatku VAT, podatku CIT oraz rozliczeń międzynarodowych i wewnątrzgrupowych. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 700 szkoleniach (ponad 4200 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, procedury podatkowej, cen transferowych, podatku u źródła, fuzji i przejęć oraz compliance.